Milas Veteriner Fakültesi Eğitim ve Uygulama Hastanesi Randevulu Hasta Kabulüne Başlamıştır

Milas Veteriner Fakültesi Eğitim ve Uygulama Hastanesi, randevulu sistemle alanlarında uzman veteriner hekim kadrosu, donanımlı teşhis ve analiz laboratuvarları, görüntüleme ünitesi, muayene ve operasyon salonları ile hizmet vermeye başladı.

Hastanenin iç hastalıkları alanında; hayvanlarda sindirim sistemi (ishal, kusma vb), dolaşım ve solunum sistemi (kalp ve akciğer hastalıkları), üriner sistem (böbrek ve idrar yolu hastalıkları vb), endokrin sistem (tiroid bezi hastalıkları vb), metabolizma (diyabet vb) ve deri hastalıkları (uyuz, mantar vb) teşhis ve tedaviler ile ilgili hastalıklara yönelik koruyucu uygulamalar yapılıyor.

Cerrahi alanında; ortopedik (diz cerrahisi, kalça cerrahisi, dirsek cerrahisi, kırıklar, çıkıklar, doğumsal anomaliler), nörolojik (sinirlerin ve reflekslerin muayenesi, spinal cerrahi), göz (konjunktiva cerrahisi, kornea cerrahisi, lens cerrahisi), kulak, diş ve çene (çene cerrahisi, diş taşı temizliği, diş çekimleri), üreme organları (erkek kedi ve köpek kısırlaştırma, kriptorşidi tedavisi, prostat cerrahisi), yumuşak doku hastalıkları (tümöral kitleler, fıtık cerrahisi, yara cerrahisi, sindirim sistemi cerrahisi, solunum sistemi cerrahisi) alanlarında güncel anestezi yöntemleriyle operatif ve medikal tedavi seçenekleri sunulmaktadır. Ultrasonografik ve radyografik görüntüleme yöntemleri ile tanı seçenekleri destekleniyor..

Doğum ve Jinekoloji alanında; evcil dişi hayvanlarda gebelik teşhisi, üreme sistemi hastalıklarının medikal ve cerrahi tedavisi, kısırlık tedavisi, östrüsün (kızgınlık) baskılanması ve istenmeyen çiftleşme ve gebeliklerin önlenmesine yönelik uygulamalar ile dişi hayvanların cerrahi yöntemlerle kısırlaştırılması, meme ve genital organ tümörlerine cerrahi ve medikal müdahale işlemleri gerçekleştirilmekte.
Dölerme Suni Tohumlama alanında; erkek hayvanlarda androlojik muayene (sperma muayenesi) ve kısırlık (infertilite) tedavisi konularında hizmet verilmekte.

Hayvan hastanesinde kullanılan referans analiz cihazları ile rutin kan ve idrar muayeneleri yapılmakta olup, ileri teşhis ihtiyacının olduğu durumlarda, Milas Veteriner Fakültesi Dekanlığı bünyesinde, uzman veteriner hekimlerin faaliyet gösterdiği Merkezi Laboratuvar’dan destek alınırken, bakteriyolojik, mikolojik, virolojik ve parazitolojik muayeneler gerçekleştiriliyor.

RANDEVULU MUAYENE YAKLAŞIMI
Hayvan hastanelerinde en sık yaşanan sorunlardan biri, muayene, teşhis ve tedavilerin uzun zaman almasıdır. Hayvan hastalıklarının teşhisinde detaylı bir muayene sonrasında uygun tedavi yönteminin belirlenebiliyor olması, hayvan sahiplerinin beklemesine neden olabilmektr. Bundan dolayı hizmet talebinde çakışmaların en aza indirilmesi, hastalıkların detaylı bir şekilde değerlendirilebilmesi ve hizmet kalitesinin korunabilmesi amacıyla hayvan hastanesinde “Randevulu Muayene Yaklaşımı” uygulanmakta. Bu nedenle “Acil Müdahale Gerektiren Olgular” dışında mutlaka en az 24 saat öncesinden randevu oluşturulması önem arz ediyor.

Muayene talebinin alınması ve randevu oluşturulabilmesi amacıyla Hayvan Hastanesi Danışma Birimi’ne ait 0252 211 58 22 numaralı telefondan iritbata geçebilirsiniz..

Son Güncelleme Tarihi : 18.01.2024 09:31 Okunma Sayısı : 214

Son Haberler