Milas Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi

“Milas Veteriner Fakültesi Eğitim ve Uygulama Hastanesi” 08.11.2023 tarihinde resmi olarak hizmet vermeye başlamıştır.
Hayvan Hastanemiz, alanlarında uzman veteriner hekim kadrosu, donanımlı teşhis ve analiz laboratuvarları, görüntüleme ünitesi, muayene ve operasyon salonları ile patili dostlarımıza hizmet vermektedir.

Hizmet Alanlarımız

İç Hastalıkları alanında; hayvanlarda sindirim sistemi (ishal, kusma vb), dolaşım ve solunum sistemi (kalp ve akciğer hastalıkları), üriner sistem (böbrek ve idrar yolu hastalıkları vb), endokrin sistem (tiroid bezi hastalıkları vb), metabolizma (diyabet vb) ve deri hastalıkları (uyuz, mantar vb) teşhis ve tedaviler ile ilgili hastalıklara yönelik koruyucu uygulamalar yapılmakta,


Cerrahi alanında; ortopedik hastalıklar (diz cerrahisi, kalça cerrahisi, dirsek cerrahisi, kırıklar, çıkıklar, doğumsal anomaliler), nörolojik hastalıklar (sinirlerin ve reflekslerin muayenesi, spinal cerrahi), göz hastalıkları (konjunktiva cerrahisi, kornea cerrahisi, lens cerrahisi), kulak hastalıkları, diş ve çene hastalıkları (çene cerrahisi, diş taşı temizliği, diş çekimleri), üreme organlarının hastalıkları (erkek kedi ve köpek kısırlaştırma, kriptorşidi tedavisi, prostat cerrahisi), yumuşak doku hastalıkları (tümöral kitleler, fıtık cerrahisi, yara cerrahisi, sindirim sistemi cerrahisi, solunum sistemi cerrahisi) alanlarında güncel anestezi yöntemleriyle operatif ve medikal tedavi seçenekleri sunmaktadır. Ultrasonografik ve radyografik görüntüleme yöntemleri ile tanı seçenekleri hastalarımıza sunulmaktadır.


Doğum ve Jinekoloji alanında; evcil dişi hayvanlarda gebelik teşhisi, üreme sistemi hastalıklarının medikal ve cerrahi tedavisi, kısırlık tedavisi, östrüsün (kızgınlık) baskılanması ve istenmeyen çiftleşme ve gebeliklerin önlenmesine yönelik uygulamalar ile dişi hayvanların cerrahi yöntemlerle kısırlaştırılması ve meme ve genital organ tümörlerine cerrahi ve medikal müdahale işlemleri gerçekleştirilmektedir.


Dölerme Suni Tohumlama alanında; erkek hayvanlarda androlojik muayene (sperma muayenesi) ve kısırlık (infertilite) tedavisi konularında hizmet verilmektedir.

Hayvan hastanesinde kullanılan referans analiz cihazları ile rutin kan ve idrar muayeneleri yapılmakta olup, ileri teşhis ihtiyacının olduğu durumlarda, Milas Veteriner Fakültesi Dekanlığı bünyesinde, uzman veteriner hekimlerin faaliyet gösterdiği Merkezi Laboratuvar’dan destek alınmakta, bakteriyolojik, mikolojik, virolojik ve parazitolojik muayeneler gerçekleştirilmektedir.
 
Hayvan Hastanesi Ücret Politikası
Hayvan Hastanesi hizmetlerine ilişkin Fiyat Listesi oluşturulurken “Muğla Veteriner Hekimleri Odası Alt Sınır Ücret Tarifesi” rehber alınmakta olup, belirlenen fiyat tarifesi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yönetim Kurulu onayından sonra yürürlüğe girmektedir. Ödemeler (Nakit, EFT, POS ödemeleri) Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Döner Sermaye banka hesaplarına yapılmaktadır.

Randevulu Muayene Yaklaşımı
Hayvan hastanelerinde en sık yaşanan sorunlardan biri, muayene, teşhis ve tedavilerin uzun zaman almasıdır. Hayvan hastalıklarının teşhisinde detaylı bir muayene sonrasında uygun tedavi yönteminin belirlenebiliyor olması, hayvan sahiplerinin beklemesine neden olabilmektedir. Hastalarımızın hizmet talebinde çakışmaların en aza indirilmesi, hastalıkların detaylı bir şekilde değerlendirilebilmesi ve hizmet kalitesinin korunabilmesi amacıyla hastanemizde “Randevulu Muayene Yaklaşımı” uygulanmaktadır. Bu nedenle “Acil Müdahale Gerektiren Olgular” dışında mutlaka en az 24 saat öncesinden randevu oluşturulması önem arz etmektedir.


Muayene talebinin alınması ve randevu oluşturulabilmesi amacıyla Hayvan Hastanesi Danışma Birimi’ne ait 0252 211 58 22 numaralı telefonu arayınız. 
LİNK' tılayarak Google haritalardan yol tarifi alabilirsiniz