ÜNİVERSİTEMİZİN İLK DENEY HAYVANLARI KULLANIM SERTİFİKASI KURSU BAŞARI İLE TAMAMLANDI

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu (MUDEM-HADYEK) ile Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi (MUDEM) tarafından, 18-27 Ocak 2021 tarihleri arasında "Araştırmacılar İçin Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Kursu" düzenlendi.
Kurs kapsamında teorik dersler Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Ders Yönetim Sistemi altyapısı kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla yapıldı. Uygulamalı dersler ise Milas Veteriner Fakültesi kampüsünde yer alan Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde yüz yüze gerçekleştirildi. 
Deney hayvanları ile yapılacak olan bilimsel çalışmalarda yer alacak araştırmacıların etik ilkeler doğrultusunda çalışacak bilgi donanımına sahip olmalarının sağlanması amacıyla düzenlenen kursa, 38 kursiyer katıldı. Bu kursiyerlerin 16’sının farklı üniversitelerden, 30’nun ise yüksek lisans ya da doktora yapan genç araştırmacılar olması dikkat çekti.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin ÇİÇEK, Rektör Yardımcılarımız Prof.Dr. Sırrı Sunay GÜRLEYÜK ve Prof.Dr. Ali BAYRAKDAROĞLU, Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Artay YAĞCI ve Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof.Dr. Aziz BÜLBÜL'ün  katıldığı tören ile kursu başarı ile tamamlayan katılımcılara Deney Hayvanları Kullanım Sertifikaları taktim edildi.


Haberin devamı için LİNKE tıklayınız

Son Güncelleme Tarihi : 12.02.2021 12:33 Okunma Sayısı : 1892

Son Haberler